Mycie paneli fotowoltaicznych Warszawa

Kompleksowe czyszczenie i mycie paneli fotowoltaicznych

Efektywność energetyczna instalacji fotowoltaicznej jest uzależniona od kondycji paneli. W celu zapewnienia jak najwyższej skuteczności i żywotności instalacji niezbędne jest regularne mycie, konserwacja i dokonywanie przeglądów technicznych paneli. Wbrew obiegowym opiniom o bezobsługowości fotowoltaiki, brud gromadzący się na panelach nie ulega wypłukaniu podczas opadów atmosferycznych, a jego nagromadzanie się ma często bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie i uzyski z danej instalacji. Opady atmosferyczne nie są pozbawione minerałów, które osiadają na panelach, a dodatkowo w trakcie wiatru mogą nanieść dodatkowe pyły w postaci zarodników roślin czy grzybów. Nie bez znaczenia pozostają także pyły przemysłowe czy po prostu kurz, jaki unosi się w powietrzu, dlatego też mycie fotowoltaiki jest niezbędnym zabiegiem konserwującym.

Mycie Fotowoltaiki

Mycie paneli fotowoltaicznych to profesjonalna usługa, dzięki której przywracamy wysoką sprawność energetyczną instalacji i jednocześnie podnosimy jej żywotność. Podczas czyszczenia z paneli fotowoltaicznych usuwa się zanieczyszczenia środowiskowe i cywilizacyjne, w tym kurz, odchody ptaków, martwe owady, pyłki roślin. Skuteczne i bezpieczne mycie paneli fotowoltaicznych wymaga zastosowania odpowiednich środków i narzędzi, dlatego zadanie to warto powierzyć doświadczonym ekspertom.

Zapraszamy do kontaktu

Mycie paneli fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych

Specjalizujemy się w obsłudze instalacji fotowoltaicznych. Czyścimy panele usuwając z nich wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Dbamy przy tym o bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni. Do skorzystania z oferty na mycie paneli fotowoltaicznych zachęcamy klientów indywidualnych i biznesowych.

Obsługujemy instalacje prywatne na terenie całego województwa mazowieckiego. Jednocześnie zapewniamy kompleksową obsługę wielkopowierzchniowych instalacji przemysłowych w całym kraju. Klientów zainteresowanych wykonaniem usługi czyszczenia paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu. Mycie fotowoltaiki to sposób by nie tylko przywrócić jej blask, ale przede wszystkim znacznie wydłużyć jej życie – zabieg ten warto wykonać przynajmniej raz do roku, aby cieszyć się naturalną i zdrową energią.

Zachęcamy także do skorzystania z naszej usługi mycia dachów.

Zapraszamy do kontaktu